Carmine Şef

Carmine Şef, Güney İtalya’da Castellaneta (Taranto)’da doğdu. Anne ve babasına ait olan pastanede büyüdü, mutfaktaki yaşam ile çocukken tanıştı. 13 yaşına geldiğinde, yaz tatilini mutfakta çalışarak geçirmek üzere evden ayrıldı. Mutfağın her bölümünde çalıştı. Sezon bittiğinde iki konuda kararını vermişti. İlki, profesyonel mutfak eğitimi almak, ikincisi de kendi restaurantını açmak.

Eğitim için “Istituto Professionale Alberghiero”ya gitti. 5 yıllık eğitimi tamamladıktan sonra İtalya’nın çeşitli bölgelerinde çalıştı. İlk önemli deneyimi, Modena’da L’erba del Re’nin Michelin yıldızlı şefi Şef Luca Marchini ile 2 yıl çalışmak oldu. Bu büyük adımdan sonra Verona’ya gitti ve 2 Michelin yıldızlı Şef Bruno Barbieri ile Relais & Châteaux Villa del Quar’da çalışmaya başladı. Verona’da 4 yıl çalışan Carmine Şef daha sonra Emiglia Romagna Bölgesi’nde çalıştı.

2010 yılında Türkiye’ye gelen Carmine Şef, sırasıyla İstanbul, Bodrum, Alaçatı ve Antalya’da çalıştı. Daha sonra Eataly’de çalışmak üzere İstanbul’a geri döndü. 4 yıl boyunca, Şef Claudio Chinali ile birlikte sous chef olarak Eataly’de çalıştı. Bu sırada Evrim Şef ile evlenen Carmine Şef, Foça ile tanıştı ve kendisine, doğduğu yer olan Castellaneta’yı anımsatan Foça’yı çok sevdi. 2017 yılı yazında da, Evrim Şef ile birlikte Rosole’yi Foça’da açmaya karar verdiler.

KROKİ